Στην πρώτη ημερίδα «Αναζωογόνησης και Ευεξίας» που διοργάνωσε το Κέντρο Αισθητικής Dermaform,στη Σάμο την Κυριακή 14 Δεκεμβρίου, παρουσίασε ο Ιατρός Δερματολόγος Αφροδισιολόγος Κώστα Καλοκασίδης όλες τις σύγχρονες μεθόδους που χρησιμοποιεί η ιατρική για τη διατήρηση της ομορφιάς με εφαρμογές αισθητικής δερματολογίας. Η αισθητικός Ευγενία Μούρτου, αναφέρθηκε στη σύσταση και τις λειτουργίες του δέρματος καθώς και στην πρόληψη και αποκατάσταση της γήρανσης του. Η ημερίδα διεξάχθηκε στις νέες εγκαταστάσεις του Κέντρου Αισθητικής «Dermaform» στην Αγία Πελαγία -θέση «Περιβόλια» Σάμου.
![Δερματολόγος Κωσταντινος καλοκασίδης](https://dermatologist.gr/wp-content/uploads/2014/12/Screen-Shot-2014-12-15-at-3.46.28-PM.png)